Czech Drift Series Gymkhana RD4 Litvínov

2018-08-06 13:27:00 | Komerční sdělení

Krásný sobotní den, slunečné počasí a velké množství závodních aut bylo k vidění v Litvínově. Czech Drift Series zde pořádalo již čtvrtý závod Gymkhany.
Komerční sdělení

Toto je komerční sdělení. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

To, že se Gymkhana stává více a více oblíbená je vidět hned na první pohled. Stále více jezdců ve všech kategoriích, více diváků a hlavně organizační vývoj je ten nejlepší důkaz. Na tento závod dorazili mimo jiné i drifteři z Německa. Trať byla větší a delší než posledně a na konci byl postaven jeřáb, který se podjížděl což byl nový a zároveň atraktivní prvek. Stavění větších tratí se zajímavými překážky je skvělé jak divácky tak pro jezdce. Je vidět, že tým Czech Drift Series Aleše Síly s Josefem Strnadem jako ředitelem závodu na této sérii usilově pracují a snaží se jí hodně posouvat. Tato trať se projížděla dvěma způsoby. První o něco málo lehčí pro skupinu STREET a druhý o kousek delší pro skupiny SEMI-PRO a PRO. To jak se drift seriál Gymkhana posouvá můžeme pozorovat i na vývoji techniky jezdců na jejich vozech i jízdě. Byli zde k vidění převážně neměcké automobily ale mohli jsme zde vidět i japonské vozy. Výkon aut začíná kolem 200 koní a Top auta z kategorie PRO dosahují až šestiset koní. Říkáte si, že šestset koní na motání se kolem sudu je moc? Gymkhana se jezdí na čas a proto jezdci používají semi-slick pneumatiky pro lepší trakci, aby byli rychlejší. Zpravidla čím více trakce, tím je pak každý kůň navíc bez pochyby výhoda.

Výsledky :

Kategorie STREET

1.místo Tuháček Tomáš

2.místo Bělina Zdeněk

3.místo Dvořák Jakub

Kategorie SEMI-PRO/PRO

1.místo Týbl Petr

2.místo Lála Tomáš

3.místo Scherubl René

Foto by : Zdeněk Voňka

https://www.instagram.com/z.v.lexicon/

Zdeněk Vonka

<< zpět na výpis článků