Tuningový sraz trochu jinak

2017-09-23 08:12:00

Letošní Escape6 Prague Car Festival ukázal to nejlepší nejen z českého tuningu a my jsme nemohli chybět. Jaká byla naše výprava a stálo to za to?

Pryč jsou doby, kdy se tuningová scéna scházela jen na odlehlých parkovištích. Díky bohu! Tuning si zaslouží pozornost, protože individualita hraje v automobilismu čím dál větší roli, a to i u „sériové výroby“.

Letos se v Letňanech naplnily haly stovkami upravených či jinak zajímavých vozů a k vidění tak bylo to nejlepší z evropského tuningu. V čistě tuningové části bylo upravené snad vše od staré škodovky po Lamborghini a výběr stylů byl skoro nepřeberný. Custom laky, interiéry, úplně jiné vyladěné motory, blyštivá i matná kola - zkrátka každý si mohl vybrat to své. Největší atrakcí byla ale dvojice Porsche RWB.

Další haly se pak věnovaly doplňkům jako takovým a všemu samozřejmě vévodil prostor Escape6, kde jste si mohli poslechnout zajímavé přednášky o různých úpravách aut, včetně starosti o to, aby vám ty úpravy také vydržely v dobrém stavu.

Specialitou bylo oddělení závodní. V něm jste mohli narazit na Václava Pecha nebo Michaelu Sacherovou a podívat se na závodní speciály pro drift, rallye i okruh. Doplňovaly je prezentace nových sériových vozů, což bylo vcelku zajímavé srovnání. Venku pak čekaly jízdy s elektromobily, protože pokrok nezastavíte, kabriolety a fotostěna, před kterou jste si mohli nechat vyfotit svého plechového miláčka. 

My jsme rozbalili tábor v hale 4 určené novým technologiím, protože jsme přivezli naše speciální Porsche 911 Turbo S od Advantage Cars. V čem je speciální? Nejen v tom, že má Aero-Kit a PASM spolu s keramickými brzdami, ale hlavně je na něm díky polepu od Wrap Style k vidění 3D realita. Polep obsahuje několik okem neviditelných znaků, které odhalíte jen s pomocí speciální aplikace. A kdo najde ten pravý znak, může vyhrát jízdu v super sportu. Zařadili jsme se tak po bok Nintenda, Samsungu, Asusu nebo Tesly s jejich nejnovějšími trumfy. Halu s námi sdílela ještě americká sekce v čele s Mustangy, Hellcatem a samozřejmě Cadillacem a RC modely, takže se mohlo stát, že vám pod nohama profrčí Blesk McQueen nebo do vás drkne kamion se sbírkou pro Pomozte dětem, který v konvoji s ostatními modely pravidelně objížděl celý areál.

Nudit se tedy na této motoristické události příliš nedalo a k vidění toho bylo opravdu spousta, navíc včetně pár zajímavých vozů IZS. Příští rok se určitě vydáme zase!

Automodul.cz

<< zpět na výpis článků