Koupě špatné ojetiny může pořízení auta značně prodražit

2016-07-26 08:52:00 | Komerční sdělení

V Česku se ročně prodá zhruba 660 tisíc ojetých vozidel. Nových aut, se prodá jen asi třetina z tohoto počtu, a kupují si je především firmy.
Komerční sdělení

Toto je komerční sdělení. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Češi si tedy nejčastěji pořizují ojetiny a jde většinou o druhou největší investici hned po bydlení v řádu až stovek tisíc korun. Provoz vozidla v následujících letech stojí dokonce daleko víc a právě tyto provozní náklady mohou koupí špatné ojetiny neočekávaně stoupnout. Jak tedy postupovat když si nechcete koupit špatné auto? Základní rada zní: nespěchejte, postupujte racionálně a zjistěte si o nabízeném vozidle maximální množství informací a ty si PROVĚŘTE. Pokud informace nejsou k dispozici, raději auto nekupujte.

Naprostým základem prověření vozidla je zjistit si jeho historii – hlavně stočené kilometry, pojistné události, servisní úkony atd. Jednoduché je také zjistit si skutečný rok výroby, to lze i pomocí SMS. U aut z dovozu si také vždy prověřte jejich původ, tedy z jaké země vůz pochází. Zejména u dražších ojetin je vhodné nechat si odborně prozkoumat, zda vozidlo má původní identifikátory, tedy jestli nebylo takzvaně předělané. A konečně nechte si před koupí odborně zkontrolovat technický stav automobilu. Kupovat si ojetinu bez minulosti je jako kupovat si příslovečného zajíce v pytli.

Ověřit vůz si můžete nově přímo v inzerátu vozu na Automodul.cz. U vozů, kde jsou tyto informace k dispozici, můžete kliknout na ikonu Cebia a prověřit si tak jednoduše historii vozidla. Základní prověření je zcela zdarma.

<< zpět na výpis článků