Dubajská policie honí řidiče v nejdražších a nejrychlejších autech

2014-05-26 05:45:00

Vozidla dubajské policie patří mezi nejrychlejší a nejdražší policejní vozidla na světě.

Policie málokteré země se může pyšnit takovým vozovým parkem jako ta v Dubaji. Opodstatněnost supersportovních vozidel je však díky nízké kriminalitě a téměř nulové nezaměstnanosti velmi sporná.

Závidět by však mohly i nejbohatší země Evropy. Do vozového parku policie v Dubaji patří například Ford Mustang, Mercedes - Benz SLS AMG, ale i Lamborghini Aventador.

Ford Shelby Mustang Roush Edition

Relativně nejpomalejším v nabídce dubajské policie je Ford Mustang Shelby v edici Roush. Na jeho pohonu slouží vidlicový osmiválec s výkonem 429 kW (583 k) a zrychlení z klidu na 100 km/h mu trvá nejdéle - "až" 4,5 sekundy.

Rychlá auta dubajské policie

Rychlá auta dubajské policie

Maximální rychlost policejního Mustangu je 237 km / h a cena vozidla přibližně 80 tisíc eur.

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT s charismatickým motorem W12, který vyprodukuje 423 kW (575 k) pokoří hranici 100 km / h o dvě desetiny sekundy rychleji - 4,3 sekundy.

Policejní Bentley je schopno uhánět rychlostí 317 km / h a je stále relativně levné, jen asi 170 tisíc eur.

BMW M6 Gran Coupe

Třetím kouskem v policejní garáži dubajské policie je BMW M6 Gran Coupe. Německý speciál jen zlehka přesahuje cenu 100 tisíc eur a o to zajímavější jsou jeho dynamické parametry.

Maximální rychlost je sice omezena na 250 km / h, ale na rychlost 100 km / h se dostane za 4,1 sekundy. Pod jeho kapotou pracuje vidlicový osmiválec s výkonem 412 kW ( 560 k ).

Mercedes SLS AMG

Německý roadster patří mezi kousky, které cenou hravě překračují 200 tisíc eur. Díky motoru V8 se zdvihovým objemem 6,2 litru na rychlost 100 km / h zrychlí za 3,7 sekundy. Maximální rychlost v tomto případě není elektronicky omezena a ručička rychloměru se zastaví až na hranici 320 km / h.

Rychlá auta dubajské policie

Rychlá auta dubajské policie

Mercedes - Benz SLS AMG je výjimečný i dveřmi otevírajícími se směrem vzhůru.

Ferrari FF

Exemplář z dílen Ferrari - model FF je z nabídky italské značky výjimečný hlavně pohonem všech čtyř kol. Samozřejmě tomu odpovídá i cena téměř 280 tisíc eur.

Rychlá auta dubajské policie

Rychlá auta dubajské policie

Pod přední kapotou Ferrari FF pracuje 6,2 litrový motor V12 produkující výkon 485 kW (660 k), který zajistí zrychlení z klidu na 100 km / h za 3,7 sekundy. Maximální rychlost končí u 335 km / h.

Lamborghini Aventador

Italský stroj dokáže pokořit hranici 100 km / h za nejkratší čas - 2,9 sekundy. Aby toho dosáhl, využívá služby dvanáctiválcové pohonné jednotky se zdvihovým objemem 6,5 litru a výkonem 700 koní.

Rychlá auta dubajské policie

Rychlá auta dubajské policie

Lamborghini je třetí vozidlo dubajské policie, které je schopné pokořit rychlost 300 km / h a ještě navíc přidat 50 km / h. Auto však není zdaleka nejdražším - 326 tisíc eur.

Aston Martin One - 77

Na vrcholu žebříčku se nachází jedinečné vozidlo Aston Martin One - 77 pocházející z limitované 77 kusové edice. Výjimečnost materiálů, ruční výroba a řešení karoserie - to jsou důvody proč stojí více než 1,411 milionu eur.

Rychlá auta dubajské policie

Rychlá auta dubajské policie

Rychlost 100 km / h pokoří až za 3,7 sekundy, ale v maximální rychlosti zůstává Aston Martin neporažený - 354 km / h.

K pohonu tohoto krasavce slouží agregát V12 s objemem 7,3 litru a výkonem 560 kW (761 k).

Bugatti Veyron, Brabus, McLaren a další

Kromě výše zmíněných vozidel se dá najít ve vozovém parku dubajské policie i Bugatti Veyron, McLaren MP4 12C, ale například i Mercedes - Benz - Brabus, model B63S - 700 Widestar.

Rychlá auta dubajské policie

Rychlá auta dubajské policie

Můžeme jen předpokládat, že časem přibudou do garáže další výjimečná auta, před nimiž nemá smysl ujíždět.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Martin Vosko

<< zpět na výpis článků