Na digitálním BMW si dali záležet stejně jako na reálném autě

2014-05-16 04:00:00

Virtuální vozidlo je postaveno na základech modelu M235 Racing. Podobné tvary by potěšily každého nadšence motorismu.

Vozy značky BMW jsou součástí počítačových her a simulací od jejich vzniku. Není tomu jinak ani dnes a počítačový model nejednou připravuje společnost BMW sama. Tak to je i v případě známé počítačové hry Gran Turismo 6.

Designéři v BMW Group Design spojili své síly a společně připravili model Vision Gran Turismo stojící na základech reálného BMW M235 Racing.

BMW Vision Gran Turismo

BMW Vision Gran Turismo

Virtuální stroj na svůj pohon využívá známý šestiválcový pohonný agregát s objemem tři litry. Designéři slibují "virtuální" výkon 549 koňských sil. Motor produkuje točivý moment 680 Nm již při 1.900 otáčkách za minutu.

Převody šestistupňové sekvenční převodovky jsou řazeny pádly pod volantem. Virtuální stroj BMW Vision Gran Turismo s poháněnou zadní nápravou váží pouze 1.180 kg a disponuje ideálním rozložením hmotnosti 50:50 vůči nápravám.

Podle slov designérů BMW vznik vozidla pro počítačovou hru podléhá stejným pravidlům jako vznik nového reálného vozidla. Všechny aerodynamické prvky jsou údajně plně funkční.

BMW Vision Gran Turismo

BMW Vision Gran Turismo

V BMW vědí, že příprava takového počítačového modelu přinese množství pozitiv. Designové prvky a technické řešení se nejednou dostávají i do produkčních vozů.

Zbývá věřit, že připravované BMW M2 bude alespoň z poloviny tak atraktivní jako BMW Vision Gran Turismo.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Martin Vosko

<< zpět na výpis článků