Nissan představil konkurenta pro Golf s názvem Pulsar

2014-05-21 16:08:00

Automobilka Nissan nabízí v novém Pulsaru ověřené motory a designové prvky. Slibuje větší vnitřní prostor ve srovnání s konkurencí.

Rodina vozů značky Nissan se rozrůstá o nový hatchback s názvem Pulsar. Výrobce se při jeho tvorbě držel dnešního trendu a tak nový model designově zapadá do portfolia značky.

Přední LED světla Pulsaru, které spotřebují poloviční množství energie ve srovnání s konvenční žárovkou, nejsou v případě japonského výrobce žádnou novinkou. Stejně tak o předním V grilu jsme již psali v souvislosti s dalšími vozy značky.

Konkurent Golfu a Focusu přijde na trh s nabídkou bezpečnostních systémů Safety Shield, které již známe například z Nissanu Qashqai.

Všechny pohonné jednotky dostupné v případě hatchbacku jsou přeplňované turbem. Po uvedení na trh dostane Pulsar benzinový motor 1,2 DIG - T s výkonem 85 kW a 1,6 litrový diesel s výkonem 81 kW .

Na začátku příštího roku se nabídka rozroste o silnější benzinový agregát o objemu 1,6 litru a s výkonem 140 kW. Pulsar bude k dispozici i s automatickou převodovkou XTRONIC.

Nissan klade důraz na prostor pro posádku. Díky dlouhému rozvoru ( 2700mm ) slibuje větší prostor na nohy a ramena pro posádku sedící vzadu ve srovnání s konkurencí.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Michal Švančara

<< zpět na výpis článků