Ohlédnutí za Autoshow Praha 2017

2017-12-16 10:55:00

Sezona skončila a jednou z posledních akcí byla stálice mezi výstavami a veletrhy - Autoshow Praha. Co letos stálo za to?

Autoshow Praha se již dlouhá léta těší oblibě návštěvníků i vystavovatelů a je k tomu dobrý důvod. Vždy tu najdete novinky i zajímavosti, které stojí za to vidět na vlastní oči, osahat a „osedět“. 

Povození jako žádné jiné

Letos sice příliš nepřálo počasí, takže u venkovních expozic bylo nutné se trochu zatížit, abyste neuletěli, ale koho to neodradilo, mohl se bez delšího čekání svézt v některém z vozů Tesla. K dispozici byl model S i model X, který samozřejmě i „zatančil“.A to zrychlení, to je opravdu něco!

Autoshow Praha 2017 - Tesla

Autoshow Praha 2017 - Tesla

Kdo nefandí elektřině, mohl si vyzkoušet jízdu v některém z nových modelů běžnějších značek - výběr byl široký.

Novinky

Za všechny můžeme jmenovat Škodu Karoq, která se majestátně vyjímala na stánku Škody, přičemž ta se nebála ukázat i úplná střeva svého automobilu. Němečtí přátelé pak předvedli zbrusu nový Volkwagen Arteon v pro něj tak typicky netypické barvě. Japonsko zastupovala hbitá Mazda MX-5, u které se nešlo nezastavit a Nissan s několika modely, přičemž nejobletovanějším byl , jak jinak, GTR.

Autoshow Praha 2017 - Škoda Karoq až na dřeň

Autoshow Praha 2017 - Škoda Karoq až na dřeň

Na milovníky slunné Itálie pak hrdě čekala Alfa Romeo Giulia, kterou se ale nenechaly zastrašit naleštěná Kia Stinger, ze které dravost přímo čiší ani Subaru BRZ. Jaguar nezůstal pozadu a prostřednictvím Albion Cars přivezl ukázat svůj model XF.

Na své si přišli i milovníci Amerik, protože k vidění bylo i nejnovější Camaro či Chevrolet Corvette.

Zajímavosti

Starší modely se ale na Autoshow rozhodně neztratily, protože kdo neocení Lancii Deltu HF Integrale, měl by trochu nastudovat historii motorsportu. Do té, i když nedávné, svým způsobem patří i Porsche GT3 RS, které ve svém koutku přímo zářilo. A Tatra 603 snad vůbec nepotřebuje komentář!

Autoshow Praha 2017 - Lancia Delta HF Integrale

Autoshow Praha 2017 - Lancia Delta HF Integrale

Tuning zastupovalo na stánku Escape6 klasicky Subaru Impreza, kterému jsme všichni drželi palce, aby se přes nájezdy dostalo dovnitř. Trochu klasičtější úpravy pak byly k vidění u AMG či Abarth a nesměl chybět chip tuning v zastoupení Auto Chip.

Největším osvěžením byla také mini auta, kdy např. Aixam přivezl hned několik variant od elektromobilů až po klasická auta od 15 let na fosilní paliva. Nejmenšími auty byla ale rozhodně ta určená dětem - v levém křídle jste mohli nechat své ratolesti okusit radost ze řízení ve speciálních dětských modelech oblíbených značek.

Autoshow Praha 2017 - dětský mini autosalon

Autoshow Praha 2017 - dětský mini autosalon

Jestli vám ale i to přijde jako malý luxus, samozřejmě jste mohli navštívit luxus největší - stánek Advantage Cars s Bentley a Rolls Roycem, kterým zdatně sekundovala vedlejší expozice Maserati. A to jsme nevyjmenovali zdaleka kompletní nabídku autosalonu. Prohlédněte si galerii, kde najdete vše zmíněné v článku a ještě více.

A co my?

My jsme se samozřejmě kromě kochání věnovali i našemu stánku, kde jsme přivítali spoustu malých i velkých návštěvníků u našeho Porsche a virtuální hry. V Praze to byla naše poslední letošní zastávka, takže zájemců soutěžit bylo mnoho. 

Kromě Porsche jste se u nás mohli pokochat Ferrari 355 F1 GTS v klasickém žlutém kabátě (oboje od Advantage Cars) a trojici jsme završili jedním malým Aixamem. V naší nabídce totiž máme něco pro každého od 15 let výše.

Autoshow Praha 2017 - Ferrai 355 F1 GTS a speciální Porsche Automodul.cz

Autoshow Praha 2017 - Ferrai 355 F1 GTS a speciální Porsche Automodul.cz

Rozdali jsme všechny balonky, bonbony a časopisy, takže poučeni se na sezonu 2018 vybavíme ještě lépe. Těšíme se na shledanou třeba zase i na Autoshow Praha!

Automodul.cz

<< zpět na výpis článků