Seat Ibiza Cupster je koncept s otevřenou karoserií

2014-05-23 09:32:00

Společné prvky se sériovou Cuprou a okruhovými Ibizami dávají studii Cupster sportovní nádech. Z řady všednosti vyčnívá i díky otevřené karoserii.

U příležitosti třicátých narozenin modelu Ibiza připravila španělská automobilka studiu Seat Ibiza Cupster s otevřenou karoserií. Název Cupster vznikl spojením slov Cupra a Roadster.

Koncept dělá zajímavým chybějící plátěná střecha a nízké čelní sklo. Kontrastně působí k sobě se svažující vrchní a spodní hrany oken.

Spodní část karoserie studie Cupster je totožná se sériovým modelem Ibiza Cupra až po okna. Vrchní část designéři kompletně změnili a právě otevřená karoserie upoutá asi nejvíce.

Cupster

Cupster

Sedadla dvoumístného automobilu jsou až o 80 mm níže v porovnání s Cuprou, aby byla posádka lépe chráněna proti větru.

Nízké sezení dodává řidiči v druhém plánu i sportovnější pocit z auta. Sportovního ducha posiluje i interiér inspirovaný automobily z pohárových závodů značky s názvem Ibiza Trophy.

Cupster

Cupster

Dynamické vlastnosti má na starosti čtyřválcový motor 1,4 TSI s výkonem 132 kW. O změnu převodových stupňů se postará sedmistupňová dvouspojková převodovka DSG. Samozřejmostí je sportovní podvozek a výkonné brzdy.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Michal Švančara

<< zpět na výpis článků