Jak se vyznat v podvodech při dovozu vozů ze zahraničí?

2014-09-17 22:00:00

Na kupující ojetých aut číhají mnohé pasti, zvláště u neprověřených dovozů ze zahraničí. Poradíme, co je třeba si ohlídat a na co si dát při prohlídce ojetiny pozor. Většina „firem“, které se snaží vydělat peníze podvodem to dělá zejména stočením tachometru.

Nepoctiví obchodníci s ojetinami vybírají v zahraničí zejména vozidla, která nejdou v České republice dohledat v servisních sítích ani jakkoliv jinak snadno prověřit. U těchto aut je pak prvním dohledatelným údajem o jeho kilometrech dovozová STK, kde už je tachometr nastaven tak, aby se případnému zákazníkovi líbil.

Padělání servisní knihy na jakýkoliv model vozidla je pro tyto podvodníky už jen hračkou, stejně tak jako si nechat vyrobit razítko nějakého pseudoservisu s telefonním číslem na vykřičený dům třeba v Holandsku.

Prověřené vozy

Tyto automobily se u nás poslední dobou začaly množit jako houby po dešti. Možná jich ale ani není na trhu více, je to hlavně proto, že se seriózní autobazary i poučení kupci naučili více prověřovat. Bohužel však hodně lidem stačí první zjištění, že vozidlo takzvaně nikde nesvítí a uvěří, že má uváděné kilometry reálné.

Bohužel skutečnost je taková, že až zhruba 90 % takovýchto neprověřitelných vozů má stočený tachometr a to až o stovky tisíc kilometrů!

Jak předejít koupi časované bomby v podobě ojetiny?

Tachometry jsou častým cílem podvodníků.

Tachometry jsou častým cílem podvodníků.

Jednoduše. Stačí se nenechat zlákat výhodnou nabídkou pod časovým tlakem a prověřovat jak jen to jde.
Takovým prvním krokem by mělo být zjištění VIN automobilu. Pokud vám ho prodejce nechce z jakéhokoliv důvodu dopředu sdělit, už bych se s ním více nebavil. Určitě se vám snaží něco zatajit. V případě, že VIN máte, měl by být prvním krokem telefonát do autorizovaného servisu značky vozu v České republice, kde mají většinou propojené databáze a pokud vozidlo jezdilo do značkového servisu, měli by to, až na vyjímky,  zjistit a potvrdit.

Společnost AUTO FALTYS s.r.o. se zabývá výkupem a prodejem pouze kvalitních, prověřených  a servisovaných vozů. 
U  našich vozů garantujeme 100% jistotu původu a  pravost najetých kilometrů. Našim cílem je pouze upřímný a férový přístup ke každému zákazníkovi.

90% námi prodávaných automobilů má původ v ČR., jednoho, nebo dva předchozí majitele a pravidelnou servisní historii. Ke KAŽDÉMU VOZIDLU  uvádíme jeho VIN, pro Vaši nezávislou kontrolu o pravosti námi uváděných údajů.
Otevřeno:
pondělí - neděle 9.00 - 19.00

www.autofaltys.cz

Pokud ani tam nic nezjistí a stále to neodradilo budoucího kupce od koupě, mělo by následovat provolání servisů uvedených v servisní knize tohoto konkrétního auta. „Pokud nemluvíte cizím jazykem poproste známého…. Buďte důslední! Podvodníci při snaze vylákat z Vás nepřiměřeně velký obnos peněz jsou velmi šikovní!“, říká Pavel Faltys, který se vykupováním ojetin profesionálně zabývá.

Nejjednodušším způsobem, jak si koupit dobrý vůz, je vybírat automobily s původem z České republiky, po co nejméně majitelích, kde se o vozidle dozvíte nejvíce informací.
Například databáze  společnosti CEBIA je velmi rozsáhlá a čerpá z údajů pojišťoven, STK, autorizovaných sítí servisů a jiných partnerů, od kterých získá během provozu vozidla desítky údajů o stavu tachometru k určitému datu.

Jen tak lze znesnadnit podvodníkům jejich snahu o snadné zisky prostřednictvím stáčení tachometrů a těšit se z koupeného automobilu.

Auto Faltys - nabídka prověřených ojetých vozů

Auto Faltys - nabídka prověřených ojetých vozů

Text je publikován jako firemní článek
společnosti Auto Faltys - www.autofaltys.cz

http://www.autofaltys.cz/

<< zpět na výpis článků