V Bohnicích s Legendami

2017-06-29 13:09:00

Snili jsme o tom a těšili se a jednu červnovou sobotu a neděli se nám to podařilo – stali jsme se součástí motoristické slavnosti Legendy v pražských Bohnicích. Co bylo tentokrát tak legendárního?

Jako správní automobiloví nadšenci jsme pečlivě plánovali, co na akci přivezeme. Přeci tam nepostavíme jen stánek s letáky, že... Volba nakonec padla na velmi vzácného veterána z roku 1927. Peugeot 12 six-183, kterého můžete vidět i u nás v nabídce. Půjčili jsme si ho už v pátek v SF Motors, kde má své čestné místo v showroomu mezi skvosty typu Ferrari F12 Berlinetta nebo Rolls-Royce Wraith. Opatrně naložit a jedem!

V Bohnicích s Legendami
V Bohnicích s Legendami

Po usazení pradědečka na trávník zbývalo ještě zabezpečit ho proti dešti, postavit stánek a byli jsme připraveni na sobotu. Ráno nás uvítalo krásné počasí a děvčata dorazila s úsměvem od ucha k uchu. Než přišli první návštěvníci, porozhlédli jsme se po okolí. Hned pod námi se nacházela crossová trať a základna čtyřkolek, kousek od nás se vyjímali hned dva Mustangové, na kopečku červená Audi R8 s úpravou pohonu na zadní nápravu a ještě o kousek dál měla svůj prostor anglická auta, včetně třínápravové limuzíny Rolls-Royce. Byli jsme tedy v dobré společnosti.

V Bohnicích s Legendami
V Bohnicích s Legendami

Ani nevíme jak, ale bylo tu odpoledne. Balonky jsme rozdávali jak na běžícím páse, foťáky kolem Peugeota cvakaly a zábava se rozproudila, takže přišel čas vyrazit na obhlídku celého areálu. Probili jsme se davy u Pagani Hyuara, pokochali jsme se italským designem, propletli jsme se až k McLarenům a nemohli jsme minout ani Lamborghini Centanario, kterému zdatně sekundovala vskutku legendární Miura. Museli jsme samozřejmě navštívit i japonskou, francouzskou sekci a americkou sekci, pokochat se podobně letitými exponáty u veteránů a zastavit se v několika zatáčkách závodní tratě, po které se prohánělo snad vše od Trabanta až po Liazku, která doslova trhala asfalt.

V Bohnicích s Legendami
V Bohnicích s Legendami

V neděli jsme zkusili štěstí v pár soutěžích a už jsme běželi zpět, abychom vše připravili pro airbrush, který vykouzlil Maestro IZM přímo na stánku. Kapotu VW Golf R32 našeho výherce facebookové soutěže ozdobil „petrolhead“ motivem, který navrhl speciálně pro tuto akci. Jak mu to šlo se podívejte v časosběrném videu, které jsme sestříhali z live streamu běžícího v neděli na iDNES.cz.

Byl to pro nás opravdu skvělý zážitek a věříme, že jsme potěšili oko nejednoho návštěvníka. Na shledanou příští rok!

<< zpět na výpis článků